Тесто

Во тенџере на оган се ставаат млекото, маргаринот, шеќерот и солта.
Откако ќе почнат да вријат настрана ставете го тенџерето додајте го брашното, ставете го на оган со постојано матење додека се направи како топка и се одлепува од тенџерето.
Оставете го да се подолади. Едно по едно јајце додавајте мешајќи со миксер додека се направи убава смеса(да не биде течна).
На плехче обложено со хартија ставајте по едно лажиче од смесата или со готварски шприц(големина по желба) оставајте место помеѓу нив бидејќи нараснуваат. Ставете ги да се печат во загреана рерна на 250 степени по 5 мин. намалете на 200 степени. Рерната никако не ја отварајте. Откако ќе се испечат оставете ги во рерна со малку подотворена врата на рерната. Сечете ги на половини или направете дупче и полнете ги со фил.

Фил
Ставете го млекото да се загрее со ванилите. Во сокот од лимон растворете го густинот(брашното) изренданата кора од лимон и шеќерот.
Кога ќе биде млекото пред вриење, пополека ставајте го растворениот густин(брашно), со постојано мешање.
Оставете го да се подолади и филувајте ги еклерите.
Прелијте ги со глазура или само попрскајте ги .

Глазура
Чоколадата ставете ја на пареа да се стопи со маслото.

Од оваа доза излегоа некаде 50-60 еклери зависи по која големина се .

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови