Сладок појадок со вкус на лимон, а подготвен набрзина.

Подготовка
1. Сите состојки ги ставаме во еден сад. Најпрво влажните, па сувите и на крај ренданата кора од лимон. Ги соединуваме со лажица или со миксер.
2. На премачкано со масло и загреано апаратче за вафли на несуваме од смесата. Печеме неколку минути, зависи од апаратот.
Кога ќе бидат готови можете да ги наросите со шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани