Рецептов го видов пред некое време во една емисија и морав да го пробам. Не сум љубител на ракија ама ликеров го обожавам.

Портокалите ги цедиме и сокот го додаваме во шишето со ракија, а кората ја рендаме или сецкаме ситно и заедно со шеќерот и циметот ја додаваме во ракијата.
Се чува на собна температура околу 40 дена со повремено промешување за да се растопи шеќерот. По 40 дена се прецадува.

Наздравје !!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови