На дното од плехот прво се редат три кори кои се прскаат со зејтин. Потоа секоја се мачка со зејтин(тоа најубаво со четка се работа) а секоја втора се наросува со фил. Така се прави додека се потрошат сите кори. Маргаринот се топи и се прелева баклавата, а краевите со нож се подпикуваат одоздола. Баклавата се сече во саканата форма и се пече прво 5 мин на 250, а потоа уште 40 минути на 200 додека не се добие убава крцкава кора.

Шербетот се вари прв и се остава да се олади, а потоа се прелива воз врелата баклава.
За филот се мешаат сите суви состојки во поголем сад и обично оди 3-4 лажици на кора.
Оваа доза е за плех од шпорет бр 40.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови