Дињата исечете ја на пола, извадете ги семките, мекото сечете го на коцки.
Овошјето исечете на коцки и наполнете ја дињата.
Одозгоре прелијте со овошен јогурт, ставете ораси и суво грозје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани