За кората се ставаат јајцата со шеќерот во сад за матење и се матат, а потоа им се додаваат другите состојки, убаво се меша со лажица и се сипе смесата во плех па се пече.
Одкако ќе се испече се премачкува со мармалад и тоа во подебел слој.

Фил
Во зовриеното млеко се додава шеќерот и пудинзите и се вари додека се згусне. Смесата се трга да се олади и потоа се додава плазмата искршена на поситни парчиња и локумот исто така исецкан на тенки лентички.
Филот се меша и се истура врз мармаладот, а одозгора се мати шлагот се премачкува врз филот.
За најгоре јас искористив желе од малини и на крај го расчешлав.
Едноставна освежителна тортичка без маргарин, лесна што би рекол мојот брат торта на лажица.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Без адаптирани дела