На мрснотијата го пропржуваме ситно сецканиот кромид, ренданиот морков и ренданиот целер со малку сол. Го додаваме меленото месо, пропржуваме и зачинуваме со мешан сув зеленчук и црна пипер. По желба можи да додадиме и печурки. Потоа го додаваме црвеното вино и водата.Динстаме со оваа течност.Го додаваме и доматното пире.Продолжуваме да динстаме на тивко, со полуотворен капак и повремено промешување, додека сосот добие убава густина.На крај зачинуваме со оригано и босилек...

Го подготвуваме и Бешамелот
На мрснотијата го пропржуваме брашното со малку сол (внимаваме да не потемни) и го додаваме млекото, постојано мешаме и вариме на умерен оган додека сосот не добие густина на мајонез. Зачинуваме со црна пипер и морско оревче.

Во намрсена тава редиме еден ред лазањи (влегува скоро цела паковка) и од двата соса наизменично.Така 3 реда лазањи, а 2 реда од сосовите.
Се завршува со лазањи.
Се налеваат со телешкиот бујон (кој сме го подготвиле претходно, од зовриената вода и растворената коцка), колку да го покрие најгорниот ред лазањи, можи и цела течност да не влези. Се обликова тавата со фолија.

Одат во загреана рерна на 200 степени и тоа околу 30мин., па се се отвора фолијата, им се реди парчиња од кашкавалот, малку и оригано ( декоративно) и се враќаат во рерна додека се растопи и запечи кашкавалот, околу 10-на мин...
На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани