Најпрво се мати маргаринот со шеќерот, додека не стане кремаст.
Потоа се додава путерот од кикиритки и откако ќе се измати, се додава јајцето. Се мати додека се добие убава кремаста структура.

Брашното, пецивото, мускатното оревче/циметот и солта се мешаат и се додаваат во изматеноиот путер миксирајќи со најмала брзина на миксерот.

На крај, рачно се вмешуваат муслите, оревите и брусницата/грозјето.

Од смесата се зема со лажичка и се ставаат купчиња врз плех обложен со пек-хартија. Се внимава растојанието да е на 2-3 см, бидејќи со печењето ќе се шират.
Се печат во загреана рерна од 185С околу 15на минути, додека да поруменат.

Печените колачиња се оставаат да изладат, а потоа се вадат од плехот. По вадењето од рерна се меки, а со ладење се стврднуваат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови