Замесуваме тесто од јајцата, сирењето, прашакот за пециво и додаваме брашно по потреба за да добиеме средно тврдо тесто. Го оставаме да отстои 15мин. На набрашнета површина развлекуваме кора со дебелина од половина прст и со чаша вадиме кругови и со чаша за ракија правиме дупки во круговите. Се пржат во масло.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови