Се замесува тесто со стасаниот квасец и останатите состојки и се остава да стаса околу 40минути. Одкако ќе стаса се расукува кора и со помош на чаша се ваѓаат крофни кои треба да стасаат и се пржат на не многу врел зејтин. Се ваѓаат на салфетки да се одцедат и се посипуваат со шеќер во прав замирисан со една ванила.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови