Од готовото лиснато тесто се вадат кругови кои се пржат во врело масло се додека поруменат и од двете страни, потоа се вадат во чинија со салфетки, кои што ќе го впијаат вишокот масло.
Готовите крофни се посипуваат со шеќерот во прав и му се додава претходно растопеното чоколадо.
Еден брз и лесен рецепт за малку поразлични крофни или лесен начин да се направи Кронутс.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови