1. Од состојките за плескавици измесете компактна смеса и ставете ја во фрижидер.

2. Кромидот исечкајте го во парчиња со средна големина и ставете го во тава со ракиеното чаше вода да динста. Доколку е малку додадете уште едно.

3. Кога ќе испари водата, додадете 1-2 ракиени чашиња масло и прежете додека омекни и подотемни за нијанса.

4. Посолете, додадете го пиперот и откако ќе се соедини додадете ги доматите претходно излупени и изрендани. На крај додадете ја и водата. Доколку сакате ставете малку бибер и сув зачин.

5, Од смесата со мелено месо направете плескавици и ставете ги во тавата благо притиснувајќи ги со цел колку можи да се потопат.

6. Печете во загреана рерна на 210С околу половина час , односно додека испари течноста, но сепак да остани сочно.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови