Во сад за готвење на оган се додаваат водата и шеќерот. Кога ќе зовријат, се додаваат мелените бисквити, мелените ореви и маргаринот. Целата смеса се замесува и се дели на 2 еднакви делови. Во првиот дел се додава растопеното чоколадо. Делот со чоколадото се става во тава со коцкест облик и се распространува убаво со рацете за да го завземе обликот и да ја пополни тавата. Потоа се додава вториот-бел дел и на истиот принци се нанесува. Врз слоевите се посипува растопено чоколадо. Кога ќе се стврдне и соедини колачот, се сече на правоаголници.

Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови