Тестото се замесува од состојките, се прават мали топчиња и се притискат во алуминските калпчиња во средината да имат длабнатинка и се печат.

Подготовка на кремот. Се става шеќерот во тенџере се сипува вода да го облее шеќерот се става да зоврие, се додава чоколадата и една лажица маргатин оревите и мелените бисквити . Смесата да биде ни ретка ни густа. Испечените и оладените корпи се полнат со оладен крем и се декорират по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови