Сварете го компирот и златната мешавина.
Исецкајте го кромидот, па додадете ја златната мешавина, сварениот и исецкан компир и зачинете по вкус.
Често додавам кисели краставички, дали внатре во салатата ги сецкам и додавам или посебно, исто е, а овојпат ја сервирав со лути феферончиња...за мерак =)

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови