Компирите се лупат и се сечат на крукчиња се ставаат во вода со сол и се варат 10 минути потоа се исцедуваат, на компирите им се додаваат ситно исечканиот копар и ситно изренданиот лук, потоа му се додава масло и се печат во рерна 30 минути.
Ако не сакате да ги обарувате компирите, на исечканите на кругови компири се додава сол, 1 лажица нишесте, копарот, лукот и масло. Во овој случај печењето треба да продолжи по долго.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови