1. Ги матиме јајцата со шеќерот потоа додаваме млеко и масло мешаме со лажица. Го додаваме брашното во кое сме го измешале пецивото. Мешаме да се изедначи смесата, па ги додаваме јапонското јаболко кое предходно сме го излупиле исецкале и раскашале.
2. Печеме во загреена рерна на 200 степени, а кога ке добие боја намалуваме на 150 степени.
3. Печениот колач по желба го нарусуваме со прав шекер.

Напомена
Јаболкото треба да е во мека состојба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови