1л млеко 200гршекер и14лаж гриз се стават да вријат и се вари густ крем кога ке се олади се соединува со 1 маргарин претходно изматен со 3 лаж прах шекер се зема од колачите со чоколадниот дел нагоре се става од филот се заклопува со друга ресана исто така со чоколадниот дел нагоре страните се валкат во кокосот

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови