Едноставен, брз а превкусен колач готов за помалку од половина час.

1. Јајцата со шеќерот и ванилиниот шеќер изматете ги со миксер до побелување. Додадете го млекото и маслото и убаво промешајте.Го додаваме брашното и пецивото и на крај мелените ореви.
2. Печеме во тава бр 24, на 190 С околу 15 минути.
3. Врз топлиот колач со лажица го нанесуваме преливот од нес кафе. Потоа го прелеваме со стопеното чоколадо, наросуваме со мелени ореви и сечеме коцки.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови