Јајцата и шеќерот се матат оклоу 5мин.и потоа се додаваат другите состојки, но не се мати со миксер туку само со лажица. Откако смесата убаво ќе се изедначи си истура во намрсено тавиче 30 бр.и се остава да стои така 15 мин. После се ставаат овошјето по желба вишни, црешки, праски, итн. се редат и се става во загреана релна на 200 степени .Откако ќе биде готова се сече ладна и се stava шеќер во прав.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови