Одличен брз колач.

Подготовка

Во длабок сад, измешајте ги сувите состојки, па додадете ги преостанатите состојки и убаво изматете со миксер (може и со лажица, само треба да внимавате да не останат грутчиња)
Смесата ставете ја во набрашнета тава и печите на 200 степени околу 10-15 мин
Колачот исечете го на коцки и декорирајте со шеќер во прав, мед и оревчиња.

На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани