На тивок оган се растопуваат маргаринот, медот, шеќерот и чоколадата. Потоа се додаваат оревите, сувото грозје и корфлексот. Се добро се меша. Кога смесата ќе се олади со раце, но може и со лажиче, се прават топчиња и се ставаат во хартиени калапчиња.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови