Белките се матат со шеќерот па се додава кокосот и смесата се става во плех 20х30 и се пече на 160 степени додека полека не добие златна боја.
Се топат сите состојки за преливот, добро се мешаат и се прелива оладениот бисквит.
Слатката павлака се става во сад за матење и се додава пудингот во прав, се матат дури не добиеме густ крем.
Се премачкува колачот и се остава добро да олади.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови