Измиксајте ги јајцата со шеќерот, додајте го маслото и млекото, па постепено додавајте го брашното измешано со пецивото и ванилата.
Смесата турете ја во правоаголна тепсија (помала, да не дојдe многу ниско) на која имате ставено хартија за печење.
Печете на 180 ц, се додека не се испече (проверете со чепкалка).
Стопете ги сите состојки за преливот и пред да почне да врие, тргнете го тенџерчето од ринглата. Нека се подолади.
Колачот исечете го на коцки со димензии по желба.
Најпрво секоја коцка ставете ја во преливот, нека се исцеди малку и наросете ја со кокос од сите страни.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови