Козјото сирење се сече на коцки. Во мали теглички се става еден ред од коцките сирење и се реде врз нив сецкано лукче, свеж магдонос, копар, рузмарин, суво оригано, мајчина душица и босилок и се наросува со малку чили и бибер (јас користев мешавина од 4 зрна бибер). Постапката се продолжува со следниот ред коцки од сирење, врз нив зачините и се така додека не се наполни теглото, во зависност од неговата големина. На крај се налева ладно цеденото маслиново масло. Се затвора и вака поготвеното сирење се остава да одстои најмалку 7 дена. Маслиновото масло прима арома од билките и сирењето и може да се користи и како додаток во некои салати за подобра арома. Самото сирење има прекрасна арома од маслиновото масло и зачините и е одличен деликатес за ексклузивна трпеза и како мезе со црно вино. А комбинацијата на сирење со маслиновото и зачините е вкус на кој неможете да останете рамнодушни. Па пријатен апетит.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови