Италијаните се мајстори за готвење едноставни рецепти во кои целата работа им ја препуштаат на состојките. Овој рецепт со тестенини потекнува од Рим и ако сакате да зготвите едноставно, но вкусно јадење кога ќе се вратите од работа, тогаш овој рецепт е токму за Вас.

Преземи го рецептот во PDF

Состојки

  • 200 грама шпагети
  • 2-3 чешниња лук
  • 2 кафени лажици чили зачин
  • една рака магдонос
  • 50 грама пармезан
  • сол и бибер
  • маслиново масло

Подготовка

Чекор 1: Време е за сечкање: Излупете го и исечкајте го лукот на крукчиња.
Ситно исечкајте го магдоносот. Него на крај ќе го ставиме во тестенините.

Чекор 2: Загрејте малку маслиново масло на средно тивок оган. Ова е исклучитечно важно. Потоа, ставете го лукот и почнете да го пржите. Не сакаме лукот да изгори, туку малку да се пропржи во маслото и да стане крцкав.

По неколку минути ставете го чили зачинот во маслото и лукот и дозволете состојките убаво да се измешаат. Оваа едноставна комбинација е неверојатна.

Кога состојките ќе се измешаат, тргнете ги од огнот.

Чекор 3: Варете ги шпагетите додавајќи маслиново масло и сол во водата.

Претпочитаме подебели шпагети затоа што нивната поголема површина ќе зафати поголема количина од сосот.

Внимавајте какви шпагети купувате – некои од марките кои можете да ги најдете во продавница се со многу лош квалитет, и кога подготвувате ефтин рецепт како што е овој, најдобро е да потрошите малку повеќе за шпагетите. Вашите гости ќе Ви бидат благодарни за тоа.

Повремено промешувајте.

Чекор 4: Кога тестенините ќе бидат готови, исцедете ги и ставете ги во тава со маслото, лукот и чили зачинот. Мешајте без престан со штипка додека тестенините не бидат покриени со целиот сос.
Кога ќе ги измешате, ставете го магдоносот и изрендајте го пармезанот.

Чекор 5: Време е за сервирање: Едноставно послужете ги тестенините во чинија ставајќи декорација од сирење и малку чили.

СОВЕТ: Нема да верувате колку е едноставен овој рецепт – 3 или 4 класични вкуса подготвени на вистински начин со квалитетни тестенини. Сигурни сме дека овој рецепт ќе стане редовно јадење во Вашиот дом кога немате многу време и намирници во домот. Шпагетите со лук и маслиново масло комбинираат состојки кои би требало секогаш да ги имате во домот.

Користени Делимано садови за подготовка на овој рецепт: Тава со рачки ; Касерола