Клуб сендвичите ни се омилена вечера, а може да послужат како одлично мезе за ненајвени гости.
Земаме три парчиња тост леб и двете парчиња од едната страна ги премачкуваме со путер, а парчето што ќе биде во средина од двете страни го мачкаме со мајонез.
На првото парче тост ставаме чајна, па парче ементалер и лист марула. Преклопуваме со тостот намачкан со мајонез па ставаме шунка,ементалер и лист марула.
Сендвичот го сечеме дијагонално и послужуваме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови