Преубав богат вкус и одличен предлог за секоја трпеза и прослава.
Квасецот се става во топла вода со 2 лажици брашно и шеќер да стаса. Одкако ќе стаса се замесува тесто со брашното, солта, преостанатата вода и кимот. Постепено се додава и зејтинот и убаво се измесува. Се остава да стаса.
Одкако ќе стаса на набрашнета маса се виткаат кифлички кои се полнат со сирењето и се редат во подмачкан плех. Се премачкуваат со премазот и се оставаат да стасаат па се печат на 200степени околу 20 минути.
Тестото од интегрално брашно е многу лесно за работа, а и кифличките се одлични.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Без адаптирани дела