Се матат 8 белки со 300 грама шеќер пред крајот се додават 2 лажички оцет. Се посолуват 100 грама ореви врз хартијата за печење, се сипува беланецот и убаво се израмнува. Се пече на 150 околу 1 час. Се матат вакви 2 кори

За кремот
1 чаша млеко се мати со 16 жолчки, 3 пудинга од ванила, 7 лажици брашно. Смесата се сипува во завриено 1 килограм млеко со 10 лажици шеќер. Се мати смесата да се згусне и се остава да се олади. Кога смесата е оладена се соединува со 1,5 маргарин претходно изматен со 250 грама прав шеќер смесата се дели на 2 дела во едниот се додава 200 грама чоколада филување се става првата кора со оревите нагоре, се премачкува со 300грама еуро крем, жолтата крема, па 2 пакувања од пишкотите натопени во млеко, кафената крема, втората кора повторно се премачкува со остатокот еуро крем жолта кора, пак пишкоти, пак кафената крема одозгора декорација по желба

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови