Подготовока:

1. Шеќерот и водата се ставаат во сад да зовријат. Се додава путерот исечкан на ситни коцки. Се меша додека се растопи и се трга од оган.
2.Во врелата смеса се додаваат мелените бисквити и мелените кикиритки, па се меша убаво додека се изедначи смесата. Откако убаво ќе се изедначи смесата се претура во калап.
3.Чоколадото го ставаме во сад на пареа да се растопи, па го полеваме колачот. Го оставме да се стегне и го сечеме на коцки.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови