Мелените бисквити се мешаат со сите останати состојќи освен чоколадните бананки. Се остава смесата да отстои 5-10 минути и потоа се додаваат претходно исечканите чоколадни бананки.
Од смесата се прават бомбички кои се декорираат по желба и се сервираат.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови