1.Бисквитите се кршат на парчиња. Се додаваат шеќерот, оревите, желето, грозјето, млекото стопеното чоколадо. Настана се варат јајцата на пареа и се додава маргаринот и се машаат со бисквитите. Се става во калап за торта обложена со фолија. Се лади во фрижидер 2 часа.
2. Глазура - се топи чоколадото се додава маслото и млекото и се прелива врз тортата.
Оваа торта е брза, едноставна и лесна за припрема.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови