Во солена зовриена вода ставете ги шпагетите да се варат.
Во тава на оган ставете масло да се загрее.
Додајте ја ренданата тиквичка и сецканото лукче.
Пржете додека тиквичката омекне, а потоа додајте го ренданото сирење и копарот.
Измешајте и на крај додадете ги сварените шпагети.
Додајте и од водата во која се вареле шпагетите, за да не ви бидат лепливи.
Наросете мелен црн бибер,измешајте и послужете.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани