Се матат јајцата со миксер. Постепено се додава маслото, брашната, јогуртот, киселата вода, прашокот за пециво и солта и се меша да се добие хомогена смеса. Вака подготвената смеса се истура во претходно намастена и набрашнета тава бр 26. Површината на смесата се посипува со четирите врсти на семки и се става да се пече во загреана рерна околу 30 минути на 220 степени. Се служи по желба со кисело млеко, кајмак, павлака...Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови