Брзи, лесни за подготовка, многу вкусни!

Во сад ги ставаме мелените Винчини бисквити, мелените индиски ореви, кокосот, какаото, маџунот и млекото. Убаво промешуваме.
Од оваа смеса можете да направите ситни колачи во различна форма или пак бомбици.
На здравје!

Забелешка
Индиските ореви може да ги замените со други јаткасти плодови.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови