Спанаќот и марулата ги миеме убаво и ги ставаме во блендер. Бананата ја сецкаме на парчиња, исто и јаболкото, посипуваме вода, па се блендираме заедно. Додаваме сок од пола лимон.
Нека Ви е на здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови