Обожавам босилек и рукола и од тоа излезе оваа комбинација. Можам секој ден да го јадам со макарони и шпагети. Подготовката е брза и едноставна, ставаш се во блендер и пестото е готово.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови