Во тава со загреано масло ставете го кромидчето да се пропржи.
Додајте ја тиквичката исечена на кратки тенки стапчиња и компирот исечен на поситни коцки.
Посолете, наросете црн бибер, додајте го карито и промешајте.
Пржете додека зеленчукот убаво омекне.

За тоа време во длабок сад изматете ги јајцата и постепено додајте го брашното.
Измешајте убаво и додајте ја водата, пецивото и куркумата.
Посолете и убаво измешајте ја смесата.

Испржениот зеленчук извадете го на кујнска хартија да се впие вишокот мрснотија, а потоа префрлете го во садот со изматената смеса.
Убаво измешајте и со лажица земајте од смесата и пржете на загреано масло.
На секој од испржените уштипци, додека се уште топли ставете рендан кашкавал.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани