Макароните ги ставаме во поголемо количество зовриена вода со малку сол.Во тава за пржење кременадлата ситно исецкана ја пржиме.
Откако макароните ќе се сварат ги процедуваме и ги ставаме во мала ростер тава.
Кременадлта,јајцата и сирењето ги мешаме заедно со макароните со малку зејтин.
Печеме на 200степени петнаесетина минути.Декорираме со кисели краставички.
Добар апетит!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани