Рецептот го имав запишано одамна во тетратка и тоа мислам дека е од почитуваната билјарка Гроздина и се уверив во неговата ефикасност, па во овие денови мислам дека на многу ќе им користи и затоа решив да го напишам.

Во повисока чаша се налева водата. Во водата се додава исцедениот сок од лимонот, на крај се додава содата набрзина се промешува со лажичка-пластична. Смесата почнува обилно да пени и чашата се полни со пена. Веднаш се испива уште додека пени.
Како што кажав ова средство е многу многу ефикасно. Јас истото го дадов на мојата 10годишна керка и многу и помогна.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови