Се топи кокосовото масло,чоколадото и медот се додаваат сувите состојки(онолку колку да се добие компактна смеса) се меша и се става во мало тавче обложено со мрсна хартија и се остава преку ноќ да се стегне(не во фрижидер)
По желба може семките и јатките да ги потпечете во рерна

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови