Од оваа доза излегуваат 6 мафини во силиконски калапи на Делимано

Се мати јајцето со шеќерот, па се додаваат јогуртот, млекото, маслото и на крај со лажица се додаваат останатите состојки и убаво се промешува.
Смесата се става во силиконски калапи и се печи на 170 степени околу 25-30 минути, се во зависност од рерната.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани