Подготовка

1. Искршете ги корите да не се многу големи, спанаќот и кромидот исечкајте ги, а сирењето издробете го. Измешајте се заедно.

2. Во посебен сад разматете ги јајцата со течните состојки и додадете сол по ваш вкус. Измешајте ги сите работи заедно и истурете ги во намрсена тава (20х30).

3. Печете на 180С околу половина час или зависно од рерната.

4. Послужете со јогурт или кисела павлака.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови