Брз и лесен сос совршен за макарони, шпагети или пица. Кај нас дома го правиме многу често.
На малку масло се запржува лукчето, па се додава доматниот сос и се остава да крчка некое време додека да се згусти. При крајот се додаваат печурките и ориганото, се пробркува и се трга од оган. Полесно и побрзо здравје =) а вкусно

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови