Месото исецкано на парчиња прво се запржува да зарумени, па во него се додаваат ситно исецкани пиперките, кромидот и доматите (без лушпа). Се додава малку вода, виното и зачините и се остава да динста уште еден час во поклопена тава.
Може да се послужи со тестенини, пире или било која ваша идеја за прилог.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови