Мангото излупете го и исечете го на парчиња, ставете ги во длабок и висок сад. Додадете ја бананата, јогуртот и сокот од лимон и измиксајте со рачен миксер да добиете мазна и густа смеса. Ставете ја смесата во длабок сад за послужување, додадете одозгора домашна гранола и овошјето. Послужете.
Пријатен појадок!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани