Во подлабок сад ги кршиме јајцата, ги матиме со маталка, ја додаваме киселата вода, копарот, маслото и млекото, убаво промешуваме. Во поголема тава 36 или слична големина ги истураме макароните од кесичката, го дробиме сирењето со раце, ја истураме течноста со јајцата и ставаме во рерна на 200 степени да се пече додека да добие убава боја и коричка. Не се меша додека се пече.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови