Одлично мезе...
Едноставни, лесни за правење...
Малку пржењето, ама се исплати :))))

Од сите наведени состојки се прави смеса и се остава да отстои во фрижидер околу 1 час.
Потоа со помош на две мали лажички, без да се промеша смесата, се зема од неа и се спуштаат во загреаното масло да се пржат на умерен оган.
Се ставаат на кујнска хартија, за да се впие вишокот мрснотија.
Сервирајте ги со вашиот омилен дип.....
По желба во смесата можи да се додади и сецкан магдонос.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани