Од типот на многу корисни салати, се конзумира и ладна, преполна витамини, како мезе со пијалок или во комбинација со ручек.
На покрупната страна од ренде се рендаат сите состојки, китката магдонос се кини на крупно, се зачинува, се остава во ладилник да отстои околу еден саат, да си поприми од зачините и се конзумира.
Не изоставен дел од нашата трпеза.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови