Мелените бисквити, искршените наполитанки и мекиот путер убаво измешајте ги со рака и поделете ја смесана на дното од чашите. (кај мене 6 помали чаши)
Белото чоколадо стопете го. Избијте го крем сирењето со шеќерот и ванилата па постепено додавајте од чоколадото и павлаката, да се добие убав крем. Распоредете го во чашите.
Јаболката исечете ги на ситни парчиња. Шеќерот малку карамелизирајте го и додајте го путерот, промешајте и додајте ги јаболката и циметот. Нека подинста околу 5 минути. Кога ќе се олади ставете во чашите.
Оревите карамелизирајте ги во шеќерот и кога ќе се олади или искршете ги или кратко изблендирајте ги, па наросете над јаболката.
Уживајте!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови